سالور پلاست سالور پلاست

دستور رسیدگی


۱۳۹۹/۰۸/۲۳ ۱۴:۳۲ 6
دستور رسیدگی

خبرگزاری آریا- رییس مرکز بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد از تسریع تبدیل شرکت‌های تجاری با دستور رییس قوه قضاییه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا، رییس مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: با دستور رییس قوه قضاییه رفع مشکلات مربوط به ثبت تبدیل شرکت‌های تجاری تسریع خواهد شد.
بر این اساس رییس قوه قضاییه طی بخشنامه‌ای با اشاره به پیشنهاد رییس سازمان اسناد و املاک مبنی بر لزوم تسریع در رفع مشکلات مربوط به ثبت شرکت‌های تجاری، تبدیل این شرکت‌ها را درحدود قوانین و مقررات مجاز دانسته است.
دراین بخشنامه آمده است؛ تبدیل شرکت‌های تجاری موضوع 20 قانون تجارت درحدود قوانین و مقررات مجاز است و نحوه ثبت تبدیل شرکت‌ها به موجب دستور العملی خواهد بود که ظرف مدت یک ماه از تاریخ مصوب این ماده توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با همکاری معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه تهیه و پس از تائید رئیس قوه قضائیه توسط رئیس سازمان اسناد و املاک کشور ابلاغ می‌شود.
براساس ماده 20 قانون تجارت، شرکت‌های تجارتی بر هفت قسم 1 - شرکت سهامی 2 - شرکت بامسئولیت محدود 3 - شرکت تضامنی 4 - شرکت مختلط غیرسهامی 5 - شرکت مختلط سهامی 6 - شرکت نسبی 7 - شرکت تعاونی تولید و مصرف است که به موجب بخشنامه اخیر رئیس قوه قضائیه تبدیل این شرکت‌ها به یکدیگر مجاز خواهد شد.


این مطلب را به اشتراک بگذارید


iso
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی
سازمان ملی استاندارد ایران
نشان ملی ثبت ساماندهی
مرکز توسعه تجارت الکترونیک
اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی